Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Politycy SLD pytają o fabrykę VW w Stargardzie

dodano 2014-03-23 14:23 w kategorii: Informacje

SLD oczekuje od marszałka województwa sprawozdania z zabiegów o fabrykę Volkswagena w Stargardzie Szczecińskim. Według Sojuszu - PO i PSL nie zrobiły wszystkiego, by przekonać inwestora do naszego regionu.

Politycy Sojuszu twierdzą, że ponadpartyjny lobbing pomógłby w przekonaniu inwestora do Stargardu Szczecińskiego. A tak Volkswagen zdecydował, że nową fabrykę samochodów dostawczych wybuduje we Wrześni. Poseł Grzegorz Napieralski zaproponował spotkanie partyjnych liderów z ministrami Elżbietą Bieńkowską i Januszem Piechocińskim, by zaprezentować im potencjał regionu, pokazać tereny inwestycyjne i przedstawić potrzeby związane z infrastrukturą transportową.

- To ma być porozumienie ponad podziałami i wspólny ponadpartyjny lobbing na rzecz regionu. Proponuję, żebyśmy z Joachimem Brudzińskim, ministrem Gawłowskim i marszałkiem Rzepą poszli do pani wicepremier i pana premiera, spotkali i naprawdę szczerze chwilę porozmawiali o naszym regionie - powiedział Grzegorz Napieralski.
 

Więcej:

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,15667805,SLD_o_fiasku_w_sprawie_fabryki_VW____Chcemy_od_marszalka.html

http://www.tvp.pl/szczecin/aktualnosci/wiadomosci/sld-pyta-o-niedoszla-fabryke/14496302

http://radioszczecin.pl/1,109764,jak-rozwinac-region-napieralski-ma-propozycje-dlKomentarze

Wydarzenia

 • Uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką

  3 godziny temu

  24. września odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. Organizatorem był Sojusz Lewicy Demokratycznej, który co roku przypomina mieszkańcom regionu o tej bitwie. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Przewodniczący SLD Włodek Czarzasty, Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasczytaj więcej»

 • Zemke: Propagandowy prestiż bez konkretów

  5 godzin temu

  - Przy okazji wizyty szefa MON w Pentagonie powinny paść deklaracje, które będą miały przełożenie na jakość polskiego wojska. Ich brak każe przypuszczać, że spotkanie ministra Macierewicza z sekretarzem obrony USA miało wymiar polityczno–propagandowy – mówi w rozmowie z Onetem Janusz Zemke, europoseczytaj więcej»

 • Liberadzki: AfD nie jest dobrą alternatywą

  6 godzin temu

  - Dwie partie wiodące powinny po tej wielkiej koalicji się rozejść i stworzyć zdrową alternatywę – powiedział prof. Bogusław Liberadzki komentując sondaże exit poll po wyborach Niemczech.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Nie podpiszę się pod hasłem "znienawidzić elektorat PiS-u”

  3 dni temu, 2017-09-22

  - Na pewno nie będę się podpisywał pod prymitywnym hasłem „znienawidzić elektorat PiS-u”, bo cokolwiek budowane na nienawiści, jest głupie i niestabilne – mówił w Radiu Dla Ciebie Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • Senyszyn: Donos do CBA ma odwrócić uwagę od istoty sprawy

  4 dni temu, 2017-09-21

  - PiS robi to na bezczelnego, a cała afera z donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma za zadanie odwrócić uwagę od tych nieprawidłowości związanych z wydaniem 19 mln złotych na kampanię „Sprawiedliwe Sądy” - oceniła prof. Joanna Senyszyn komentując sprawdzanie przez CBA współpracowników premczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.